logo

Recepty z našej jedálne

Recepty

Recepty z našej jedálne

playing_wally_ball_boy

Nátierka tvarohová

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:

Postup:

Maslo vymiešame , pridáme prelisovaný tvaroh, smotanu, na jemno pokrájanú cibuľu a vyšľaháme do peny. Dochutíme podľa potreby soľou a červenou paprikou. Môžeme pridať aj na jemno posekaný kôpor.

Nátierka z ovsených vločiek s kapiou

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Ovsené vločky preberieme, opražíme na sucho, zomelieme a zalejeme mliekom. Necháme napučať. Maslo vymiešame so syrom do peny, pridáme kašu z ovsených vločiek, dochutíme soľou a na jemné kocky pokrájanou kapiou.

Nátierka avokádová

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Maslo vyšľaháme, pridáme prelisovaný mäkký tvaroh, očistené na jemno pokrájané avokádo, očistenú na jemno pokrájanú cibuľu a kečup. Dochutíme soľou a vyšľaháme.

Šatôčky z mrkvového cesta

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Múku s kypriacim práškom preosejeme na dosku, pridáme tuk, soľ, práškový a vanilkový cukor, mlieko, očistenú na jemno nastrúhanú mrkvu a spracujeme na hladké cesto, ktoré necháme odpočinúť. Cesto vyvaľkáme, pokrájame na štvorce asi 5 x 5 cm a naplníme lekvárom. Dva protiľahlé konce spojíme, poukladáme na vymastený plech a upečieme do ružova. Ešte horúce posypeme práškovým cukrom.

Recept na bielu kávu

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Do prevarenej teplej vody zamiešame kávovinovú zmes, nalejeme do prevareného mlieka a dochutíme cukrom. Voda tvorí ¼ z objemu mlieka.

Nátierka zo syra Tofu s maslom

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Cibuľu očistíme,nakrájame na jemno a speníme v 1/3 masla. Pridáme postrúhaný syr, dochutíme soľou, necháme vychladnúť. Zvyšné 2/3 masla vymiešame, pridáme vychladnutú zmes a dobre šľaháme do peny.

Nátierka z tuniaka

Suroviny potrebné na 10 detských porcií:
Postup: Maslo vyšľaháme do peny, pridáme tuniaka, očistenú na jemno nakrájanú cibuľu, citrónovú šťavu a soľ. Dobre spolu vyšľaháme.