Výtvarný krúžok

Kontaktujte nás

Táto stránka je chránená zákonom reCAPTCHA a uplatňujú sa Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti Google a Zmluvné podmienky.

content-bgimage-cloud
    content-image-kids-riding

Výtvarný krúžok ŠIKOVNÉ RÚČKY

vytvarny-kruzok-ms-dorocka

Výtvarný krúžok „Šikovné rúčky“ v našej materskej škole je plný hravosti, experimentovania s farbami, s lepidlami, s farebnými papiermi …. Budeme trhať, mačkať, strihať, lepiť, kresliť a veľa ďaľšieho, čo nás vo výtvarnej výchove baví. Deti sa zoznamujú s najrôznejšími technikami zábavnou formou podnecujúcu prirodzenú zvedavosť a nápaditosť. Rozvíjame fantáziu, kreativitu, estetické cítenie a v neposlednom rade i talent a nadanie dieťaťa.
    Malých výtvarníkov zoznamujeme s kúzlom kresby, maľby, grafiky, tvorby koláže a možnosti nekonečného kombinovania technik.
    Zapájame sa do výtvarných súťaží ,,Vesmír očami detí“ a ,,Žitnoostrovské pastelky“.
    Práce detí vystavujeme v Montessori miestnosti a kreatívnej chodbe.

Krúžok navštevovalo 13 detí vo veku 5-6 rokov. Stretávali sme sa pravidelne každý druhý utorok. V rámci výtvarného krúžku bol  priestor na využitie nových zaujímavých aj náročnejších výtvarných techník. Takéto tvorenie zvyšuje u detí estetické a umelecké cítenie, ako aj vhodné vyplnenie  voľného času pre deti s tvorivým potenciálom. Práce žiakov sú využité pri výzdobe  školy. Rodičia a hostia si mohli pozrieť pekné práce detí pri návšteve našej MŠ počas aktivity ,, DEŇ RODINY“.  Počas stretnutí vládla príjemná, tvorivá atmosféra. Tieto chvíle im bude pripomínať diplom, ktorý si prebrali na poslednom stretnutí.

Zapojili sme sa do niekoľkých výtvarných súťaží :,, Vesmír očami detí“ , ,,Žitnoostrovské pastelky“, ,,Dúha“, ,,Moja materská škola“ a ,,Voda za mier“, kde deti Dorotka Guzmanová , Borisko Kubiček a  Dianka Turanová boli ohodnotené za pekné výtvarné práce. Z tohto úspechu sa veľmi tešíme.

Deťom želáme šikovné rúčky a veľa tvorivých nápadov v ďalších školských rokoch.

Vedúce krúžku - Erika Šajbenová, Dis. a Erika Kubicskóová

Ďaľšie krúžky